| nymenynycyundenycayerynycyodata a întrebat:

Daca as vrea sa devin psiholog... la ce profil de liceu ar trebui sa merg mate-info sau filologie?

Răspuns Câştigător
| lizucalisuca a răspuns:

Nici-nici, exista licee cu sectie de STIINTE SOCIALE. Acolo ar trebui sa mearga oricine intentioneaza sa urmeze facultatile de filosofie, psihologie, stiinte politice etc.

2 răspunsuri:
| taviyamato a răspuns:

La filologie, te va ajuta sa iti dezvolti vocabularul. Ai nevoie de un vocabular elevat ca psiholog pentru ca o sa ai de-a face cu tot felul de oameni, unii cu doctorat iar altii probabil ca au scoala generala. Succes!

| SimonaCristina a răspuns:

Initial la profilul filologie iar apoi facultatea de psihologie. Funda?