| KillerJkat a întrebat:

Dacă as vrea sa ma fac actrița când voi creste mare este obligatoriu școala de actorie?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Succes, să ajungi mare.

"este obligatoriu școala de actorie?"
La un moment dat, da.

| Sonia822 a răspuns:

Pentru orice meserie, ai nevoie de vocatie, si de o diploma care sa-ti certifice niste studii in spate. Acea diploma de facultate atesta, fara a contesta, ca ai studiile necesare pentru si ai devenit actrita. Dar retine ca nu se castiga multi bani din actorie, ba chiar ghiortaie matele si la marii actori, astia nou iesiti n-au nicio sansa. Ai putea sa faci niste cursuri (In LIght, de exemplu) si sa profesezi in timpul liber, adica sa faci din asta un hobby. Si sa iti alegi o meserie serioasa, ca sa poti trai decent.