| me_8444 a întrebat:

Daca ati citit Razboi si pace de Lev Tolstoi, puteti sa imi spuneti ce parere aveti despre finalul cartii? il iubeste Natasha cu adevarat pe Pierre sau doar alege sa-si continue viata alaturi de el in lipsa lui Andrei?

3 răspunsuri:
| Flori a răspuns:

Nu cred ca l-a iubit vreodata pe Andrei.Cred,mai degraba, ca era indragostita de ideea de "a fi indragostita". Astfel nu se explica de ce a incercat sa fuga cu Anatol.
Cat despre relatia cu Pierre...cred doar ca l-a "folosit", in vederea implinirii unui vis:acela de a fi mama si sotie!
O carte interesanta, dar cu un final nesatisfacator.Pacat.

| me_8444 explică:

Am citit cartea, vrei sa-ti fac un rezumat, comentariu? nu am nevoie sa-mi faca nimeni temele, stiu sa mi le fac si singura... iar intrebarea nu are legatura cu scoala, daca esti atat de interesata Razboi si pace nici macar nu se face la scoala

| me_8444 explică:

@elizabeth, de parca mie imi pasa daca tu crezi ca eu am citit romanul sau nu ...intr-un aspect aveai dreptate, invat pentru mine, poate reusesc sa scap de tara aceasta perfecta cu oameni extrem de destepti