| anonim_4396 a întrebat:

Dacă ați pune facultățile de mai jos într-o ordine de la cea mai buna / avantajoasa la cea mai slaba / dezavantajoasa, care ar fi ordinea?
Toate facultățile sunt din București.
Acestea sunt trecute sub forma:
UNIVERSITATEA - FACULTATEA: SPECIALIZAREA
1. Poli - AC: Calculatoare și Tehnologia Informației
2. UTCB - Fac. de Hidrotehnica: Automatica și Informatică Aplicata
3. UNIBUC - FMI: Calculatoare și Tehnologia Informației
4. UNIBUC - FMI: Informatică
5. UNIBUC - Fac. de Afaceri si Administrație: Cibernetica Economica
6. ASE - CSIE: Cibernetica Economica
7. ASE - CSIE: Informatică Economica
8. ASE - CSIE: Statistica și Previziune Economica
9. ASE - CIG: Contabilitate și Informatică de Gestiune
10. Alte facultățile pe domeniul informaticii dacă știți și vreți sa îmi sugerați.
Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| Feri5 a răspuns:

1. Poli - AC: Calculatoare și tehnologia informației
2. UNIBUC - FMI: Informatică
3. UNIBUC - FMI: Calculatoare și Tehnologia Informației
Astea sunt în top 3. Restul nu mă interesează!
Dar să știi că alegerea unei facultăți nu este influențată de TPU, ci de tine!
Spor!

| Anonimu7041 a răspuns (pentru Feri5):

Mersi de răspuns!
Clar nu ma influențează TPU, adică toate facultățile de mai sus sunt vizate de mine, în schimb voiam sa știu care este cea mai buna alegere la modul ca inveti ceva nu freci menta.

7 răspunsuri:
| Lukasssz a răspuns:

1. 6. si 7. sunt de folos!

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

4 si 3. Restul fie sunt inutile, fie iti ofera prea multe informatii de care n-ai nevoie, precum 1.

| dinaprilie a răspuns:

Politehnica si atat

| Anonimu7041 a răspuns (pentru dinaprilie):

Și dacă ar fi să continui lista?
Spre exemplu ma feresc se politehnica din cauza fizicii. Sunt 0 când vine vorba de fizica.

| dinaprilie a răspuns (pentru Anonimu7041):

Informatica economica la ase