| Morpheu a întrebat:

Dacă aveți informații, aș vrea să știu detaliat în ce constă admiterea pentru facultatea de psihologie la București. Nu prea găsesc nimic clar și dacă sunt pe aici oameni în cauză aș vrea niște detalii.

1 răspuns:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Pentru domeniul Psihologie, candidații vor avea o probă scrisă din tematica Manualului de Psihologie din Liceu, pentru mai multe detalii mai exact daca toata materia de la liceu se va da la proba scrisa poti vizita Facultatea dupa ce dai Bac-ul.
Ti se dau niste eseuri tip si este nevoie sa stii exact ce vor cei din comisie de la tine cand primesti cerinta sa faci o sinteza sau caracterizare a unui proces psihic, daca vrei sa intri si mai ales daca speri sa castigi un loc la buget.
Va trebui sa invati CUM se fac acele eseuri pentru admitere, nu doar sa inveti materia. Poti face pregatire chiar cu profesori de la facultate sau cu studenti / absolventi de acolo.