| Betty18 a întrebat:

Daca barbatii/baietii care umbla dupa mai multe fete odata din diverse motive se numesc afemeiati(asta spus intr-un mod frumos), fetele/femeile care umbla cu mai mult barbati cum se numesc? stiu si eu cum se numesc dar as vrea sa stiu un cuvant care sa nu fie asa urat.

Răspuns Câştigător
| cornel a răspuns:

Fetele care umbla cu mai multi barbati se numesc: FEMEI USOARE

10 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Usuratice.winking

| Petronela a răspuns:

Femei usoare

Răspuns utilizator avertizat
| cornel a răspuns:

Destul de frumos nu?happy

| PeAcE a răspuns:

Mie una nu-mi vine un cuvant mai frumos in minte decat „CURVE" sau „TARFE" sau ceva in genu.

| LucianGabriel a răspuns:

Uite un banc Vine barbatu seara acasa, tranteste usa si zice femeii: -hai imbraca-te ca asta seara avem program! -ce program draga? intreaba mieroasa nevasta. -mergem la curve! zice dementu', satul de 20 de ani de casnicie. -cum la curve? intreaba nevasta. -uite asa la curve. eu ma duc la blonda aia de vizavi, si tu te duci la mata!

| Anonimusss a răspuns:

Neserioaselaughinglaughinglaughing sau cuvantul care il stii si tu

| aaaaaaandreea a răspuns:

"abarbaȚite" laughing De ce ai nevoie de alte cuvinte daca intelesul e tot acelasi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desi e culmea ca barbatii cand umbla cu mai multe femei sunt cei mai buni(asa se considera). Si pe ei toata lumea ii admira, iar cand o femeie umbla cu mai multi barbati i se spune ca e curva, nu e drept, eu cred ea e DESTEAPTA(pentru ca nu sta numai cu un barbat care o inseala) si FRUMOASA(pentru ca are multi barbati in jurul ei, pretendenti). Cred ca fata care umbla cu mai multi e pretioasa(iar ei trebuie sa se lupte pentru ai dovedi care e mai bun si o merita, nu sa fie jignita, pentru ca inseamna ca persoana respectiva nu o merita)

Iar daca fata nu inseala si e dornica sa iubeasca, pai atunci sa caute pe cineva care sa nu o insele si sa o iubeasca, daca crezi in cineva si nu e asa...incearca iar pana gasestiwinking.

| No name_4527 a răspuns:

Carpa curba sau tarfulita tongue