| Negrea_Cristian_1998 a întrebat:

Daca chiulesc la o teza, profesorul are voie sa refuze sa imi mai dea teza? Daca eu voi fi prezent la fiecare ora? Pentru ca am maine teza la romana si nu m-as duce, stiu cat de cat dar vreau macar 9 si un absent nu e cine stie ce, acum sa zic stu de vreun 6/7.

7 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Chiar daca este o data stabilita pentru teza, nu e nicio tragedie cand cineva lipseste, se stabileste o alta data pentru cine a lipsit si gata. Nu are cum sa se impotriveasca.

| Violleta2022 a răspuns:

Partea cea mai nasoala este, ca te va pune singur in prima banca si vei da teza, atunci cand are el chef, nu cand vrei tu.

| Negrea_Cristian_1998 explică (pentru Violleta2022):

Mai rau decat stiu acum, nu am.cum sa fac laughing

| Violleta2022 a răspuns (pentru Negrea_Cristian_1998):

Te asgur eu ca este de cel putin 2 ori mai nasol cand dai singur teza! Ca-ti va da subiecte total diferite de ceea ce a dat la ceilalti, iar tu, vei avea ochii profesorului pe tine tot timpul.

| MrkiddyKid1 a răspuns:

Profesorul este obligat sa-ti incheie media daca nu ai multe absente la ora lui/ei. In cazuri rare daca profesorul are un motiv FOARTE intemeiat nu iti incheie media si in schimb dai un test in toamna din cate stiu, un fel de corigenta, care iti decide media. Sfatul meu, lipseste maine si roaga profesorul sa iti dea alta teza, nu are de ce sa refuze.

| Aimwork a răspuns:

Eu nu am fost la nici o teza in a 8-a si le-am dat pe toate la ore..nu e nici o problema!

| Lepadatu_Stefan_1980 a răspuns:

Nu are cum sa refuze, dar ar trebui sa fi corect fata de colegii tai si fata de tine insuti.