| Samariteanul a întrebat:

Daca esti la bio-chimie in timpul liceului ce facultati poti urma dupa? Nu-mi spuneti "oricare" ca asa imi spun si parinti.Ati putea sa-mi dati cat mai multe variante, va rog?(exceptand la poltie si la chirurg).Voi unde ati vrea sa va duceti dupa liceu?

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Adică ce ti-ar fi mai ușor sa urmezi?
Ingineria, chimia, biologia, matematica dacă îți place, orice ramura a economiei, orice ramura a medicinei.
Dacă ma intrebi ce ti-as recomanda, as spune ingineria pentru ca intr-un fel le cuprinde pe toate și te va ajuta mult in viața, indiferent ce fel de inginerie.

| Samariteanul explică (pentru Bondarel99):

Ce pot face mai departe de la biologie, chimie si economie? Poti sa-mi dai cat mai multe variante?(oricum, funda e a ta)

| Bondarel99 a răspuns (pentru Samariteanul):

De la biologie poți fi biolog, poți lucra in laboratoare, de la chimie poți lucra in laboratoare sau in companii, fabrici și economia e extrem de mare domeniul. Te poți angaja in companii, multinaționale, bănci, adică treaba de birou.

| Samariteanul explică (pentru Bondarel99):

''De la chimie poti lucra in laboratoare sau companii''. Cum as putea lucra intr-o companie cu ajutorul chimiei? Sau ce fel de companie este aceasta?

| Bondarel99 a răspuns (pentru Samariteanul):

Bine, nu chiar companie. Sunt o grămada de firme și fabrici care au laboratoare, poți lucra in industria alimentara, farmaceutica, medicala, Cosmetica, petrochimică, protecția mediului, detergenți, coloranți și vopsele, materiale de construcții și lista e foarte lunga, gândește-te ca chimia e peste tot, orice vedem in jurul nostru e chimie, fie organica fie anorganica.