| KindKid17 a întrebat:

Daca esti la filo, unde poti da la Iasi? La drept sau la ce specializare? Dar sa fie la Iasi! Si academiile de politie, jandarmerie unde sunt? Va rog sa ma ajutați!

4 răspunsuri:
| FoxyM a răspuns:

Salutare! De la acest profil poti da la facultăti precum cea de literatură,de limbi straine,jurnalism, geografie etc.Ti-ar fi greu pentru facultăti economice si umaniste(ce tin de biologie, chimie etc).La politie, jandarmi etc se cere pe langa toate acele probe si examene la matematica, fizica.Alege-ti ce iti place mai mult.

| KindKid17 explică (pentru FoxyM):

Ce?! La politie se cere si matematica si fizica?

| FoxyM a răspuns (pentru KindKid17):

Pai la bucurești si in judetul meu da.Te poti interesa mai mult...

| Gabipn2017 a răspuns:

Pai ce iti place.Tu poți alege ce facultate vrei, nu contează ce profil ai facut.La filo poți sa faci cel mai indicat Drept la Universitatea Alexandru Ioan Cuza, sau Litere, tot acolo...Academia de Politie e la București, in cadrul ei fiind facultatea de jandarmerie si politie, e singura academie din tara de politie.Mai sunt scoli de acest gen, insa in Iasi nu am auzit sa fie