| ChiukiuHamsler a întrebat:

Dacă eu am întrat la Științe ale naturii, pot sa dau la orice facultate? Pot sa dau la facultatea de Informatică?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

DA, o să poți oriunde doar să iei bac-ul

| laSoledad a răspuns:

Facultatea de informatica are examene de admitere grele la info, mate atat la Cluj, cat si la Bucuresti. Nu e destul nivelul de info invatat la stiinte ale naturii ca sa treci de examenul de admitere. Iti trebuie pregatire in plus. Cand am fost eu la liceu, colegii mei de la stiinte ale naturii au facut pregatire inca din a 11-a la mate si la informatica si au mers chiar si la facultatea din Cluj, pentru a fi pregatiti direct de profesorii de acolo pentru admitere.

| XYZ02 a răspuns:

Da si nu.
Da, poti sa dai la facultatea de informatica, dar problema este ca informatica pe care o faci la SN este aproape de 0.
In liceul meu la aceasta specializare orele de info sunt doar in orar, nu si in practica, apoi o sa faci info doar pana in clasa a 10-a.
Deci poti sa dai la facultatea de informatica, doar ca o sa ai nevoie sa recuperezi cunostintele din liceu.Eu unul ti-as recomanda sa te muti la mate-info dupa primul semestru, sai chiar intensiv.
Eu sunt la mate-info, acum clasa a 11-a si parca imi pare rau ca nu am mers la intensiv.