| anonim_4396 a întrebat:

Daca i-au 7 la mate la examenhee hee... voi avea exact nota cu care se intra la acel liceu doar ca 46 de sutimi sau 43 si acolo media de anul trecut adica cea mai mica a fost cu 67 de sutimi
oare am sanse sa intru la acel liceu?puppy dog eyes

9 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

In primul rand, nu prea cred ca ai de unde sa stii ACUM, la sutime, ce medie vei avea.
In al doilea rand, chiar daca iei 7 la matematica, pentru a merge la repartizare, trebuie sa ai minimum 5 SI la romana, ceea ce mi se pare o utopie (Google it!) la felul cum scrii si cum te exprimi.
In al treilea rand, cum naiba sa iei 7 la matematica, in conditiile in care, in capul tau, 46 sau 43 sunt totuna cu 67?

| whatevernvm a răspuns:

Cu gramatica ta nu ai sanse sa intri la nici un liceu.

| KyraW a răspuns:

Mediile alea afisate pe lista sunt ultimele medii cu care s-a intrat. daca generatia noastra e mai inteligenta, ultima medie va fi mai mare, iar daca nu...va fi mai mica.depinde doar de elevi, in general media aia nu e asa de definitorie.Trebuie sa te uiti cate iau colegii tai in examen, daca au medii mari, daca crezi ca pe langa ei ai o medie bunicica.Deci orientare dupa acea lista cu medii nu ar trebui sa te deruteze...Sucees sa intrihappy

| ColorfullColors a răspuns:

Media de intrare la liceu se modifica de la an la an. Nu fii sigura ca daca ai cateva sutimi peste media de intrare poti intra cu siguranta, pentru ca poate e altul care are o medie mai mare si vrea locul. Mai bine pur si simplu inveti, inveti, inveti si dai tot ce poti la examen, sunt sigura ca nu va fi asa de greu, cum nu a fost atat de greu nici la romana (examenele sunt evaluate la nivel mediu).

| paulsefuteinbazadedate a răspuns:

Stii ca se face o medie intre romana si matematica, nu? In orice caz dupa cum vad, nu prea ai sanse sa iei 7 nici macar la romana unde a fost un subiect banal...Nimic dificil.

BTW: Se scrie "Iau" in cazul de fata.

| someOne_8792 a răspuns:

Normalll...da stai sa vezi daca iei 7 la examenwinking.:d

| patty26 a răspuns:

Scumpa meabig hug nu te baga asa in seama:*am scris asa ca m-am grabit.infine>big grin

| patty26 a răspuns:

Mai repet pentru totihee hee mi-am calculat si la romana iau 8happy asa ca nu vorbiti aiurea>big grin

| onitza14 a răspuns:

Da ...noua la scoala nea spus ca putem sa intram chiar daca media noasta e mai mica decat cea cu care sa intrat anul trecut...