| whatisthis19 a întrebat:

Daca iei nota mica la simulare nu mai intri in examen?

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă iei notă mică nu-i pasă nimănui, nu se trece in catalog și apoi, tot intri la liceu

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu e așa. Poți intra și poți obține si o medie foarte mare (dacă înveți).

| T0T a răspuns:

Depinde de tine dacă intri sau nu. Poți intra până la 8:30.

| Lukasssz a răspuns:

Nu.Nici nu trebuie sa te prezinti la simulari ca sa intri in examen.

| Allemando a răspuns (pentru Lukasssz):

Subscriu. Examenul e la absolvirea clasei a 8-a nu la,, luarea unei note de trecere" la simulare

| Brizbriz a răspuns:

Esti dus mama, pui botul la ce MINT CU NERUSINARE PROFII
care au interes sa nu intrii la examen daca nu esti destul de bun, ca altfel se duce reputatia scolii in jos

poti sa copiezi si sa fii prins la simulare siiiii

TOT AI DREPTUL, FUNDAMENTAL, CA, CETATEAN AL ROMANIEI, CHIAR DACA INCA NU ESTI MAJOR, sa te duci la examen

P U N C T

ce spun profii, despre asta, SUNT NUMAI MINCIUNI!

| floresdemayo a răspuns (pentru Brizbriz):

Nu scrie in postarea lui că profii i-ar fi spus... Poate că e doar o teamă personală. happy

| Brizbriz a răspuns (pentru floresdemayo):

Ai dreptate, dar... eu am ramas blocat pe faptul ca se practica la modul cel mai nesimtit de catre profesori o mincina sfruntata, PE FATA cum ca "nu te bag in examen daca nu ai note mari/nu iei simularea"
nu el te baga in examen, si NU are nici un drept sa minta in halul asta

totusi, ca sa ii raspund pe scurt:

nu exista *NIMIC* care sa iti interzica sa intrii la examen daca nu iei simularea

| floresdemayo a răspuns (pentru Brizbriz):

"nu exista *NIMIC* care sa iti interzica sa intrii la examen"

Crezi? Dacă nu învață, există posibilitatea să rămână corigent. In felul acesta, elevul ratează examenul de EN (inclusiv, bacalaureatul)

| Brizbriz a răspuns (pentru floresdemayo):

Se poate duce anul urmator
ideea nu e sa se duca sau nu la examen, ci faptul ca profesorii isi aroga "dreptul" de a spune "nu te bag la examen" care e o minciuna si un abuz

| floresdemayo a răspuns (pentru Brizbriz):

Oh, nu e așa, Brizbriz sad

Zici tu: "Se poate duce anul urmator"

Doar dacă repetă anul.
EN se susține doar o singură dată.

"profesorii isi aroga "dreptul" de a spune "nu te bag la examen" care e o minciuna"

Uneori, chiar se țin de cuvânt. Când dau peste un pierde-vară.

| MaryMaria333 a răspuns:

La simulare, cât ști, ști! Nu se trec notele in catalog, doar experimentați cum va fi examenul, ca de aia ii spune simulare. Eu am luat rezultate slabe dar bacul l-am trecut cu brio. Nici nu se compară. Tocește acolo chestile de baza si o să îl treci siguratwinking

| Allemando a răspuns:

Salve!
Simularea nu are nici o relevanță.
Sper că te-am ajutat!