| Crisstinayy12 a întrebat:

Daca imi place romana, engleza si inf dar nu pot sa zic ca detest matematica, pentru ca algebra chiar imi place si inteleg (chiar daca nu mereu imi pot bate capul atata) ce profil recomandati? A, si din ce se da bac la fiecare profil?

6 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Mergi pe uman. Ca ce înveți la liceu n-are treaba cu algebra de generala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe uman zic eu

| Anonima163333 a răspuns:

Hey!
Daca nu ești foarte bună la mate, mergi pe uman.
Succes!

| Whateverrr a răspuns:

Eu zic ca profilul e bine sa-l alegi in functie de ce vrei sa faci mai departe. Iar daca nu esti hotarata, recomand mate-info, ca daca mergi la alt profil, iar dupa te hotarasti sa continui pe info, va fi mai greu de recuperat. Invers, e mai usor de recuperat zic eu. Dar este adevarat ca bac-ul la MI e mai greu. Se da mate m1, romana, iar a3a materie e la alegere(chimie, info, fizica, bio).
La celalalte profiluri nu sunt sigur ce se da la bac. istorie, geogra, filosofie, d'astea.

Răspuns utilizator avertizat