| RazvanEugenGG a întrebat:

Dacă in ambele semestre am luat 4 in teza ramân corigent sau repetent?

4 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Dont't worry, nota de la teză nu reprezintă media finală, ea e doar 25% din media finală.
E mai simplu dacă ne-ai spune cu ce medie ai încheiat primul semestru. Și eventual, spune-ne notele de pe al doilea semestru, pentru a-ți putea face o medie.

Răspuns utilizator avertizat
| raduspace10 a răspuns:

Depinde evident de celelalte note.

| Cataud a răspuns:

Depinde de notele ce le ai, daca ai luat 4 in teza, dar ai note mari si iti iese media peste 5 pe ambele semestre, nu ai cum sa ramai corigent. In schimb daca pe un semestru ai 4 si pe unul 5 atunci vei ramane corigent. Repetent ramai daca ai mai multe corigente.