| Florin458 a întrebat:

Daca in anul III la facultate am studiat o materie cu un profesor si avem restanta, iar anul acesta s-a schimbat profesorul la anul III iar noi avem restanta, restanta o vom sustine cu profesorul cu care am studiat anul trecut sau cu noul profesor care le preda materia celor de anul III acum?

5 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Daca cel vechi nu mai preda la Facultatea respectiva, atunci cu cel nou.

| Florin458 explică (pentru antimulte):

Preda,doar ca alte obiecte

| Violleta2022 a răspuns:

Restanta si examenele se sustin cu profesorii actuali, nu cu cei care i-ai avut inainte, sau cei care au plecat din facultate.
Materia este aceeasi, indiferent de ce profesor o preda.

| Furnicuta000 a răspuns:

Eu am fost in aceeasi situatie si am dat cu cel vechi dar apoi cand a plecat de la catedra cine a mai avut restanta la el a dat cu cel nou

| Speranta12 a răspuns:

Rolul studentilor este sa dea restanta la o materie, nu la un profesor. Materia este cea de care trebuie treci, nu profesorul. Indiferent de seria de profesori care preda acea materie, tu trebuie sa promovezi materie inscrisa in planul de invatamant. Nu profesorul care o preda este important la restanta.