| anonim_4396 a întrebat:

Daca intru la sectia de filologie, la spaniola-rusa sau rusa-spaniola, din facultatea de Limbi Straine, o sa primesc diploma de traducator?

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Orice specializare de la limbi străine pe care o termini nu-ți acordă diplomă de traducător din ce am auzit. trebuie încă să dai examenu ăla de la minister.

| alina2k18 a răspuns:

Nu, pe diploma o sa scrie ca esti licentiata in filologie, specializarea limbi si literaturi straine rusa spaniola. Pt a fi traducator autorizat de Ministerul Justitiei trebuie sa dai examen care se organizeaza periodic.

| Directioner99 a răspuns:

Cand termini o facultate nu iesi direct cu o meserie, ci te numesti "licentiat/a in filologie". Domeniul in care o sa lucrezi o sa ti-l alegi in functie de aceasta facultate si aceasta diploma pe care o s-o obtii.