| Tataru_Ionut_2001 a întrebat:

Dacă întru la taxa la facultate, trebuie sa plătesc mai întâi taxa de școlarizare care e 3600 de lei înainte de a începe anul universitar sau pot sa o plătesc pe parcursul acestui an?

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu știu că poți în mai multe tranșe

| WhiteLife a răspuns:

Nu ii dai pe toti la inceput, se dau in transe. La noi sunt 2 transe, prima e inainte de sesiunea de iarna (ianuarie), oar cealalta inainte de sesiunea de vara (iunie). Cine nu are taxa achitata nu intra in examen. Daca se plateste integral la inceput se face o reducere. Dar detaliile astea depind de fiecare facultate.

| christall a răspuns:

Se plateste in 2 sau 3 transe in functie de universitate, dar nu toti o data

| Tataru_Ionut_2001 explică (pentru christall):

Pai prima transa o achit înainte de anul universitar?

| RazvanFlorea1993 a răspuns:

Depinde de regulamentul intern al facultății.
De obicei se achită o parte din suma totală la înscriere.
La ce facultate ai intrat?