| Derkes a întrebat:

Daca invat pe zi cate 4-5 ore la mai multe materii in paralel este mai ok decat daca invat pe zi la o materie, apoi cealalta zi la alta materie si tot asa?

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

O materie pe zi, ajută creierul să sistematizeze mai bine.
Dar depinde și de om.
La unii li se poate părea că este atât de plictisitor (plictiseala este un fel de durere sufletească) să se cocentreze prea mult la un singur subiect că pot să vadă trecerea la altă materie ca o relaxare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E bine abdulah, depinde si ce note ai. Ce note ai la materiile alea pentru care inveti in paralel?

| Derkes explică (pentru anonim_4396):

Intre 5 si 6 laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Derkes):

E bun, vis, nota de trecere. laughing

| brokxy a răspuns:

Eu asa am facut. Am invatat paralel la mai multe si am avut dureri de cap...Am incercat la 3 Depinde si cate materii. Invata macar la 2 intr-o zi. Cam multe o sa iti solicite creierul. Si atunci cand iti oboseste creierul e rau de tot crede-ma, eu de la prea mult citit adorm laughing Dar depinde daca tie iti este mai usor. Dar daca o sa te doara capul te sfatuiesc sa mai reduci din materii si sa iti iei si zile libere.