| anonim_4396 a întrebat:

Daca la bac am luat 7 la romana dar am picat celelalte 2 probe, trebuie sa dam tot bacul? Sau putem da la probele picate? Chiar nu stiu.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In sesiuneaurmatoare este obligatoriu sa sustii examenul doar la materiile la care nu ai obtinut cel putin nota 5. In cererea de inscriere vei solicita expres sa-ti fie recunoscuta nota la materia la care ai obtinut 7.

| Cosmin86 a răspuns:

"sau" se scrie legat. si cat de retardat sa fii sa pici un examen asa de usor cum e bacul?

| Adrian5575 a răspuns:

Poti sa dai numai la probele picate.
"s-au" se scrie legat

| Directioner99 a răspuns:

Poti sa l dai doar la probele picate