| fyndtnydt7u a întrebat:

Dacă la Evaluarea la Română am făcut câteva "o"-uri care seamănă cu niște guguloaie este vreo șansă să fie considerat semn? Linia stiloului era cam groasă, se poate observa și la celelate litere. "o"-urile au și un spațiu alb, mic, dar e, în interior, nu sunt tocmai guguloaie.

Răspuns Câştigător
| Gekk0 a răspuns:

Depinde. În orice caz, nu iti fa griji, chiar dacă aceste lucrări sunt bine corectate, scopul profesorului care corectează este sa te ajute sa treci mai departe, nu sa te pice. Din experienta mea vasta majoritatea "semnelor" nu au fost luate în considerare. Dar poate sunt eu norocos.
Oricum, nu te stresa. Dacă îți iese punctajul la exerciții, totul e ok.