| TocmacMitrus a întrebat:

Daca la examenul de clasa a 8 a iau peste 7 la romana dar la matematica am sub 5, se face medie si intru la un liceu sau pic pentru ca am luat sub 5?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

și cu media 1 intri la vreun liceu. Mai slab, asta e clar

| PussyCrusader a răspuns:

Frate daca te stresezi acum cu examenele din generală nu știi ce o sa te aștepte la liceu și facultate, nu spun că este mai greu dar este mult mai multă informație, sugestia mea, pune mâna și învață la matematică cat mai mult, este simplu, caută exact ce se dă și caută pe YouTube, sunt destui care să îți explice Intr un mod simplu și înțelegi de zeci de ori mai bine decât în clasă, îți sugerez și să nu fugi de matematică în liceu, eu am făcut o și regret, matematica îți ajută în orice domeniu, eu am făcut filo in liceu, și cu videoclipuri și învățare am trecut de examenele din sesiune de la matematică.

Nu știu ce se da acum la examenul de clasa a 8a, dar nu poate să fie așa de greu, din nou, uita te pe YouTube, și cât te uiți fii atent și scrie și tu odată și fă exerciții, in liceu o sa stea profesorul mai puțin cu tine sa te facă să înțelegi decât în generală și la facultate chiar deloc, multă baftă și spor la învățathappy

| Megatron12 a răspuns:

Se face media celor doua materii plus ca se mai calculeaza si cu media ta generala din 5-8 si abia atunci va fi media ta finala la examen