| AndreeaM1711 a întrebat:

Dacă m-am scos de la școala din Germania trimit ei actele sau trebuie sa îmi dea ceva sa ma pot înscrie in România?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu trimit ei nimic, ca nu au ei ideea la ce scoala din lume te vei duce tu.
Este datoria ta sa pleci cu foaia matricola dupa tine, cu scrisoare ca ti s-a incheiat anul scolar cu bine, sau ce iti mai dau ei de acolo.

| AndreeaM1711 explică (pentru Violleta2022):

Da,mulțumesc frumos.
Ei mi.au cerut cum se numește liceul la care ma duc.le-am dat tot și când am întrebat dacă asta e tot au zis ca da și nu mi.au dat nimic la mâna o foaie ceva
Ma duc acum sa vb cu eu
Mulțumesc frumos?

3 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Când "te-ai scos" de acolo nu puteai să pui întrebarea asta tot acolo? Crezi că noi cunoaștem procedurile fiecărei școli din Germania?

Mi se pare puțin probabil ca școala din Germania să trimită actele undeva, nu văd de ce ar avea obligația asta. Și unde să le trimită?

| AndreeaM1711 explică (pentru johnnny123):

Mie așa mi s-a spus ....de la ei...