| UnAltAnonimCelebru a întrebat:

Daca ma duc la o profesionala cu specializare "Turism si alimentatie" cu ce meserie ma aleg?

Răspuns Câştigător
| Tiopevuz a răspuns:

Receptioner, camerist, chelner

3 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Ceva la un hotel, restaurant, ghid, lucruri de genul. Sincer cred că este un profil destul de bun. Terminând o școală cu asemenea profil obții automat o diplomă cu care te poți angaja și te poți angaja unde salariul nu e neapărat mic, e unul chiar acceptabil. Să nu mai zic că mai încolo chiar poți face o facultate ca să îți aprofundezi astfel de studii și poți ajunge și manager. Dacă nu tinzi la ceva mai sus cum ar fi inginer, programator, profesor universitar, arhitect, avocat, judecător etc atunci ți-aș recomanda acest profil destul de mult. Eu unul cred că e mai util decât filologia din multe puncte de vedere.

| Bernardus a răspuns:

Nu te alegi cu nicio meserie dupa liceu, pentru aia e facultatea.

| Fancyuiop a răspuns:

Posibil bucătar -ospătar, cv de genu'