| king5151 a întrebat:

Daca ma duc maine dimineata la un control pentru plamani(pentru scoala), la o policlinica, pot sa cer scutire pentru ziua respectiva(eu invatand dupa amiaza)? Vreau sa fac pentru ca eu am microbuz la 6 dimineata si la 1 si nu pot sa il prind ca sa ajung la scoala. Deci trebuie scutire sau foaie pentru motivare a absentelor? Daca cer scutire de la policlinica poate sa imi dea cu motivul acesta?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

"Daca cer scutire de la policlinica poate sa imi dea cu motivul acesta?"

corect

| king5151 explică (pentru Violleta2022):

Multumesc, raspuns castigator

| sierra1 a răspuns (pentru king5151):

Baftă!

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu ai nevoie de scutire medicala, fiindca radiografia dureaza maxim 10 min si ai multe ore la dispozitie sa te intorci.

| king5151 explică (pentru Violleta2022):

Sunt navetist sunt navetist

| Violleta2022 a răspuns (pentru king5151):

Chiar si asa, de la 8 dimineata pana la 1 dupa amiaza ai timp sa ajungi la liceu

| king5151 explică (pentru Violleta2022):

Daca eu la 1 am microbuz sa ma intorc si la 1.10 pleaca iar cum vrei sa ajung? Stau la 30 de km

| Violleta2022 a răspuns (pentru king5151):

Ia un microbuz mai devreme...
Iar daca intarzii la scoala 30 min sau 1 ora, nu-i nici o problema, fiindca diriginta iti poate motifica absenta, dar nu lipsesti la toate orele asa, degeaba.

| king5151 explică (pentru Violleta2022):

Nu am microbuz mai devreme de 1

| Violleta2022 a răspuns (pentru king5151):

Nici o problema, il iei pe cel de ora 1 si te intorci. Mergi direct la diriginta si-i spui sa te scuze ca ai fost la analize in oras, iar ea iti va motiva absenta orei la care nu ai ajuns.