| anonim_4396 a întrebat:

Daca ma transfer din anul II la o alta facultate, la facultatea la care ma transfer o sa fac in mod obligatoriu anul la taxa si dupa pot face urmatorii ani la buget daca am medie sau doar fac ultimul an la taxa? Puteti sa imi explicati cum sta treaba cu transferul la o alta facultate? Ma pot transfera la o alta facultate din anul I din semestrul II?

1 răspuns:
| kittysor a răspuns:

Transferul intre facultatile cu acelasi profil sunt acceptate doar de conducerea institutiei.
Regulile si organizarea interna iti va fi explicata la secretariat. Cel mai bine adresezi intrebarea facultatii la care vrei sa te muti. Din cate stiu transferurile se fac anuale, nu trimestriale. Sunt acceptate si echivalari de materie.