| anonim_4396 a întrebat:

Daca media de anul trecut la liceul la care eu doresc sa intru este mai mare cu 23 de sutimi am vreo sansa?

6 răspunsuri:
| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns:

Normal ca da. De obicei media este orientativa, poate urca de exemplu 0. 00547 sau cobori 0.8. Depinde in fiecare an, tu inscrie-te si vei vedea.

| Blackwoman27 a răspuns (pentru FαмєLiqυσяLσvє):

Doar cu maxim 0, 8 poate cobori? sad

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns (pentru Blackwoman27):

Am dat un exemplu. Poate cobora si cu 0.1, asta nu se stie pana la momentul oportun.

| Mariusis a răspuns:

Uite,asa am inteles eu:
Media acea este strict orientativa, ea variaza intre ani depinzand de lot, daca are rezultate slabe mai scade, rezultate bune creste.Dar in acest an a intervenit acel 75/25 care inainte era 50/50, aceasta influenteaza in modul urmator:Multi au medii mai mari la clasa,iar in examen sunt mai slabi,la clasa se pun si desen,sport,muzica,religie chestii care se ia nota mare usor, acum asta contand mai putin media normal ar trebui sa scada.Un al doilea factor ar fi subiectele care am inteles unele au fost si de olimpiada, doar asa am auzit, acestea fiind vizibil mai grele deci rezultatele scazand si ele.
Aceasta a fost pur si simplu opinia mea, media poate fi chiar si mai mare nu te baza doar pe ce am zis eu, dar eu asa cred ca va fi.

| KindduOullie a răspuns:

Pai asta cu sansa ii de 50% depinde daca cei cu care esti tu anul asta au medie apropiata de tine sau nu. daca tu ai 9.40 si exista vreo 30 cu 9.60+ nu ai sanse