| anonim_4396 a întrebat:

Daca merg la liceu la profil de pedagogie pot sa merg dupa aia la facultate de economie?

Răspuns Câştigător
| justagirl2 a răspuns:

Eu am avut colege care au dat la stiinte economice dupa ce au terminat filologia si s-au descurcat. dar iti va fi greu cel putin pentru inceput (pe la matematica)

2 răspunsuri:
| AddeAndre14 a răspuns:

Cred ca da daca vrei si tu asta.happy

| Cobrax a răspuns:

Nu conteaza ce profil urmezi la liceu, poti intra la ce facultate vrei, dar ar fi bine sa-ti alegi la liceu un profil astfel incat sa pleci cu unele cunostinte potrivite pentru facultatea pe care doresti sa o urmezi.