| Didinut a întrebat:

Dacă mi-am pierdut legitimația și cei de la facultate nu vor sa-mi elibereze alta pe motiv ca vin odata pe an și ca nu mai au, ce pot face?

6 răspunsuri:
| Sarrya a răspuns:

Acest lucru este ilegal, eu stiam ca trebuie sa pui un anunt in ziar sau undeva in mass media ca ai pierdut legitimatia (ca ei sa aiba dovada ca tu chiar ai pierdut o si nu vrei sa falsifici asta). La ce facultate esti? Ca vii o data pe an nu este un motiv, esti la facultate, este dreptul tau de a avea.

| Didinut explică (pentru Sarrya):

Am dat anunț, mi-au oprit chitanțele și poza și mi-au zis ca la anul primesc. Mi se pare imposibil sa fie asa, sa vina pe număr sau cel putin pot cere câteva exemplare in plus. Sunt la UMF Craiova

| Sarrya a răspuns (pentru Didinut):

Poti face plamgere la decan sau cerere de a grabi procesul. Nu are cum sa nu mai aiba, este doar o scuza ca sa nu dea...

| Didinut explică (pentru Sarrya):

Mâine o sa vorbesc cu decanul de an, dacă nu se revolva voi cere sa vorbesc cu rectorul, trebuie sa exista o soluție. E imposibil ca la alte facultati sa se elibereze și aici nu

| Sarrya a răspuns (pentru Didinut):

Exact, este doar o inselatorie. Nu te lasa pana nu obtii, ca este dreptul tau.

| Didinut explică (pentru Sarrya):

Nu au rezolvat nimic. Nici cei din an mai mic nu au toți. Pe același motiv "nu au venit toate "