| Lovelypeaches100 a întrebat:

Daca mori, ti se doneaza organele sanatoase? De unde stii daca ajunge o ruda sa fie cadavru experimental pentru studentii de la medicina?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Se doneaza doar cu acordul rudelor atat organele cat si corpul

| Celcestietot a răspuns:

Pai trebuie sa dea cineva acordul cand inca esti viu, doar nu te ia de la preot de pe tava si te duce la medicina ori sa se efectueze transplantul laughing.

| Alverto a răspuns:

Cam Sfx azi
Cum sa ți se doneze organele? Toate sunt in stare de putrefacție dupa deces... Zic eu

| Devil21 a răspuns:

Ti se doneaza doar cu acordul tau(in caz ca stii ca esti pe ultima suta de metri) sau al rudelor.

| Stefan2266 a răspuns:

Daca nu spui cuiva ca vrei sau nu vrei asta daca ai organele sanatoase, va decide cea mai apropiata ruda in viata daca vor fi donate sau nu. Nu pot sa fie luate cu forta. In niciun caz nu devine un om pe experimente stiintifice daca nu vei anunta tu in timpul vietii ca asta vrei. Nici cu acordul rudei dupa moarte nu se poate intampla!
O seara frumoasa!