| Fjdswygcffg a întrebat:

Dacă ne da Baltagul la Bac si pentru a străbate liniuta în care trebuie sa încadrez opera în curentul literar scriu definiția traditionalismului sau realismului; sau ambele?

2 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Ca principiu,

Daca te uiti pe grila de punctare, se dau puncte pentru ceea ce exista.

Poti sa scrii despre orice atata timp cat te lovesti cu grila.

In cazurile astea de nesiguranta, le-as scrie pe amandoua.

| DanielVălean a răspuns:

Scrii definiția amândurora și exemplifici ce trăsături ale acestora se regăsesc în opera respectivă. După cum bine știi, nu există operă literară care sa aparțină unui singur curent literar, mereu vei întâlni mai multe curente literare în cadrul aceleiași opere.