| housen a întrebat:

Daca nu am dat examenul de filologie...(de limba) pot intra la un liceu de ex mate-info bilingv engleza?

4 răspunsuri:
| iuli a răspuns:

Din pacate, nu. Pentru a fi admis la profile de intensiv, respectiv bilingv engleza este necesar sa fi obtinut minim nota 6 la examenul de engleza. Avand in vedere ca nu l-ai dat, nu poti sa intri.

| LuS[z] a răspuns:

Nu in nici un caz nu poti.
Examenul este de baza si esential pentru a fi admis la acel profil.

| Tera a răspuns:

Ca sa intri la un profil la care se preda intensiv engleza/franceza trebuia sa dai o proba de aptitudini, daca nu ai dat-o nu poti sa intri la acel profil.

| CrissCC a răspuns:

Daca nu ai dai examenul de limba, nu poti intra la sectii cu bilingv