| Florin458 a întrebat:

Daca nu am putut sustine licenta online din cauza unei erori tehnice pe care si unii membri ai comisiei au avut-o (lipsa sunetului), absolventul este declarat respins sau i se noteaza lucrarea de licenta trimisa fara a lua in calcul prezentarea?

4 răspunsuri:
| goguPatent a răspuns:

Normal ar fi sa dai din nou, eu asa zic

| eckblume a răspuns:

Probabil vei da licenta si iti faci griji. Daca apar erori tehnice din partea profesorilor atunci programul se va decala pana la rezolvarea problemei.
Daca studentul are probleme tehnice, poate intra din nou in conversatie, dar sa nu dureze mult. Iti spun cum a fost la facultatea mea. Cei care nu au putut da licenta in ziua programarii din cauza erorilor tehnice au avut la dispozitie o alta zi. Au fost programati cate 5 studenti care au stat timp de o ora in conversatie. Practic ai avea timp sa remediezi problema pana ajung la tine.
Daca nu reusesti deloc sa o prezinti, nu ti se noteaza deloc din cate stiu. Abia cand vei prezenta va fi nota.

| Florin458 explică (pentru eckblume):

Problema cu sunetul a fost inca din timpul examenelor, la fel ca si mine sunt colegi cu camera web + microfon atat pe pc cat si pe laptop.La unii camera web nu functioneaza, la altii microfonul, desi ambele sunt pornite pe platforma.

| eckblume a răspuns (pentru Florin458):

Si profii mei au avut probleme, dar ei au remediat. Au zis ca nu e vina noastra ca au ei probleme tehnice. Reprezentantul de an trebuie sa le puna in vedere sa rezolve sau asociatia studentilor sa ii informeze despre asta.
La facultatea mea s-a utilizat google meet. Am observat ca mai sunt probleme. O sa fie mai multe comisii. Nu cred ca toti vor avea probleme cu sunetul. Plus ca doar cel care vorbeste va avea microfonul pornit. Dupa prezentare vor porni profii microfoanele sa puna intrebari daca au.
Prezentarea licentei la noi s-a inregistrat. Banuiesc ca nu pot pica pe cineva din cauza erorilor tehnice.