| Vernusio a întrebat:

Daca nu iei bacalaureatul ti se da o diploma de liceu sau o adeverinta(asa cum am auzit ca s-a procedat candva)? Ce se da acum?
Iar daca il iei iti mai da una, pe cea de bacalaureat?

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Pai dupa sfarsitul liceului o sa ai cam asa, o diploma de 10 clase, diploma de absolvire a liceului (12 clase), si mai apoi se dau alte diplome, daca ai participat la bac, se da cate o diploma pentru fiecare proba de compentente, deci inca 3 diplome, si desigur daca promovezi bacul vei primi si o diploma de bacalaureat.
Si desigur daca ai facut liceu tehnologic si predai atestatul mai primesti una pentru competente profesionale.

2 răspunsuri:
| MaduBia a răspuns:

Ti se da o diploma de absolvire a liceului (de 12 clase) si o diploma de bacalaureat separat.

| IulianCreativ a răspuns:

Nu ei nimi.
Trebe sa ei bacul
Bafta