| Skyfall007 a întrebat:

Daca nu pot sa vin pe 21 la competenta de engleza pot veni pe 22?

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu. Va trebui sa faci in asa fel sa te duci pe 21.

| AFR81 a răspuns:

Cu siguranta nu. Examenul de Bacalaureat este foarte important, nu vad ce altceva mai bun ai avea de-a face. Lasa totul si concentreaza-te, ca nu dai competentele in fiecare zi. Daca, totusi, nu se poate, obisnuieste-te cu gandul ca va fi nevoie sa revii la anul.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu! Un examen este mai importnat decat orice alt eveniment din viata ta, asa ca, fa un efort si mergi pe 21 la examen!

| dannyel86 a răspuns:

Pe 21 si 22 sunt etape diferite ale examenului.
Nu ai cum sa le sari.

| Lioana a răspuns:

Nu poti. Dacă nu te prezinți in data de 21 mai poți da examenul in sesiunea de restante.
Bine, dacă ai parte de un profesor înțelegător dispus să te lase să susții examenul in alta zi singura, se poate dar asta trebuie să-l întrebi pe el nu pe noi. Și data o va fixa el, nu tu. Totuși nu cred că se poate așa ceva.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Lioana):

Nu există sesiune de restanțe.

| Lioana a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce vorbești acolo? La ce facultate ai fost tu și nu exista sesiune de restante?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Lioana):

Păi nu e vorba de facultate, că nu dai competențe la engleză la facultate, e vorba de bac.

| Lioana a răspuns (pentru anonim_4396):

Omul n-a specificat. Și studenții au examene in februarie. Eu mă refeream la facultati.
Se dă examen de competenta la engleza in facultate. Eu am dat.