| anonim_4396 a întrebat:

Daca nu ti-a iesit media la bac, insa nu ai luat sub 5 si ai picat si in a doua sesiune, anul urmator poti da doar la o materie sau trebuie sa dai din nou la toate? Multumesc!

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Alegerea iti apartine, poti sustine examenul numai la o materie, la 2 materii sau la toate materiile. In cererea de inscriere vei mentiona materiile la care vrei sa-ti fie recunoscute notele din sesiunea anterioara.

| BicoCico a răspuns:

Din câte știu eu, primii 5 ani poti sa dai doar la materia respectivă la care ai picat, insa daca vrei sa repeti in intregime si sa le dai pe toate, ai putea face asta, insa nu cred ca asta iti doresti. Totusi, nu-ti pune problena asta, calmeaza-te că nu o sa fie asa greu ca la simulări si o să iei!

| thedarknight a răspuns (pentru BicoCico):

Pai asta e treaba, ca nu am picat la nici una, doar ca nu mi-a iesit media. Deci?

| BicoCico a răspuns (pentru thedarknight):

Atunci îți alegi o materie la care vrei să dai, unde crezi tu că ai putea lua o notă mai mare decat cea de acum pentru ati ridica media.