| Losnams a întrebat:

Daca numarul cazurilor de coronavirus creste, considerați că sunt sanse sa se deschida școlile imediat dupa Pasti? Asa cum este stabilit?

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Virusul nu stie ce s-a stabilit de politicieni. big grin
Politicienii au hotarat suspendarea activitatilor pe cate o perioada, pe diverse domenii, cu POSIBILITATEA de PRELUNGIRE in caz de nevoie.
Coronavirusii sunt asemanatori cu alti virusi necunoscuti, care se raspandesc sezonier, periodic. In masura ce oamenii se auto-imunizeaza sau gasesc antidotul, propagarea lor scade in masura mai mare sau mai mica.
In final, functioneaza legea naturii: exemplarele rezistente supravietuiesc, iar cele slabe cad de prada.

| mgtow a răspuns:

Ideal e sa dispara prin aprilie sau iunie cand da caldura peste voi

| romeo78 a răspuns:

Mai degrabă, e posibil să se facă școală pentru anii terminali, ca să nu mai piardă un an, iar la restul se îngheață anul!
Sau se anulează vacanța de vară și se merge la școală, iar examenele să se dea în august.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Tu chiar vrei sa ne intrebi daca se deschid scolile daca lucrurile se agraveaza?

| alina2k18 a răspuns:

laughing Nu se deschide mai nimic.
Ia si invata acasa daca iti place scoala asa multwinking mai nasol e de oamenii ramasi fara servici...

| Alverto a răspuns:

Nu, cu cât crește mai mult cu atât mai mult v-or fi închise scoliile, liceele și facultatiile

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti-ai cam raspuns singur, cum sa se deschida scolile daca epidemia se raspandeste tot mai mult? Nu conteaza ce stabilesc politicienii, nu se potriveste targuiala de acasa cu aia din piata. Daca virusul devine tot mai raspandit scolile/universitatile vor sta inchise.

| JulyDreams a răspuns:

Pe la stiri aud ca la Paste ar trebui sa fie varful epidemiei. Daca o sa fie asa e putin probabil sa inceapa atunci scoala.

| Jiju a răspuns:

La mine in oras toate scolile sunt inchise pana dupa pasti, scoala se face online acum.