| NeverGonnaLetYouDown a întrebat:

Daca o persoana e angajata dar e student la seral, i se va da liber mai devreme ocazional pentru a se putea prezenta la cursuri macar de 1-2 ori pe saptamana? Trebuie adusa vreo adeverinta care dovedeste ca esti student? funda!

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sigur ca nu va primi ore libere platite doar fiindca e student la seral. Insa anumite firme permit recuperarea in alte zile (sa zicem ca azi pleci mai repede cu 3 ore pe care le munecsti maine sau sambata suplimentar). Nu ai nevoie de nici o adeverinta, negociezi cu angajatorul, daca iti permite. Daca nu, cauti un angajator cu program flexibil sau cu ore de program care sa iti convina (de exemplu, sa lucrezi 12 cu 24, 12 cu 48 sau de la 6 dimineata)

| gheorghe699 a răspuns:

Nu,nu cred, nu stiu cum este acum, dar eu am facut la seral in regimul trecut si liceul si facultatea, si nu exista intelegere ..nu am avut posibilitati sa fac liceul la zi, asa ca am facut scoala profesionala 4 ani. apoi liceul la seral, am intrat in clasa a 9 a, nu ca acum ..si am facut licel, bac si facultate la seral.

| SantalPorcocale a răspuns:

Posibil.
Dar cel mai probabil daca ti se da voie o sa trebuiasca sa lucrezi putin suplimentar.