| anonim_4396 a întrebat:

Daca pe primul semestru n-am nicio corijenta si in al doilea am, in teorie, 10 corijente dar imi iese media generala la toate, raman repetent sau conteaza numai media generala?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ramai corigent doar daca media anuala la o materie sau 2 materii este sub 4, 50, nu conteaza media de pe un semestru.
Daca la toate materiile obtii medii anuale de cel putin 5 atunci nu ramai corigent. Exceptie face purtarea, la aceasta trebuie sa obtii media anuala de cel putin 6.

| anonim_4396 explică (pentru Ioandelasal):

Mersi ca m-ai linistit!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu, din cate stiu, la 3 corigente esti repetent.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

3 pe an sau 3 pe al doilea semestru?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Tu ai 10 pe un singur semestru. Deci nu inteleg intrebarea ta. Pentru ca si pe an si pe semestru, sunt tot peste 3.

Daca aveai 2 corigente in primul semestru si in al doilea iti ieseau mediile generale 5, era altceva.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu stiam ca la 3 corigente ramai repetent.