| Mihai0015 a întrebat:

Daca pic bacul in toamna, anul viitor mai pot face cerere prin care sa mi se recunoasca notele de la materiile la care am promovat/avut nota de trecere?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, la sesiunea urmatoare vei solicita, in cererea de inscriere, sa-ti fie recunoscute notele la materiile la care ai obtinut cel putin 5.

| Yurisa a răspuns:

Nu

| wpetterssone a răspuns:

Dacă ai picat la o anumită materie în luna iunie, doar pe aceea o dai în septembrie. Dacă o pici din nou în septembrie, anul viitor (sau în următorii trei ani) ai dreptul să mai dai încă o dată examenul de Bacalaureat la cele 3 materii.