| Helena01 a întrebat:

Daca porti numele de Adrian/Adriana inseamna ca azi e ziua ta onomastica? Nu stiu, dar Adrian/Adriana nu mi se par prea apropiate de Andrei...

Răspuns Câştigător
| тecнιннιlα a răspuns:

Nici nu sunt happy. Sunt 2 nume diferite. Nu nu inseamna happy. Sarbatoarea vine de la numele sf. Andrei nu Adrian :d

5 răspunsuri:
| doar.pt.voi. a răspuns:

Buna.
Sincer, nici mia nu mi se pare nume foarte apropiate.
Din cate am vazut s-a zis la multi ani doar celor care poarta numele de Andrei si Andreea.

O seara placutahappy

| Anonnnnn a răspuns:

Nu
sf andrian se sarbatoreste pe 9 ianuarie parcathinking

| Letytzy@ a răspuns:

Nu, nu-i ziua ta de onomastica...Adrian/Adriana e departat/a de Andrei...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu pentru ca sf. adrian se sarbatoreste pe 26 augustwinking

| Helena01 explică:

Mdap, asa ma gandeam si eu, dar la scoala m-am trezit cu niste urari...-.-