| Anonima1qt910 a întrebat:

Dacă ramai repetent in clasa a 8 a poti sa te duci la școală profesională fara sa mai repeți anul?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se poate, pentru a merge la profesionala trebuie sa fi absolvit 8 clase.

| RoCkKiD a răspuns:

Daca ramai repetent trebuie sa repeti clasa a 8-a, fara aia nu poti da capacitatea incat sa mergi la profesionala.

| sierra1 a răspuns:

Dacă ramai repetent in clasa a 8 a, STAI pe loc și repeti clasa a 8 a

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Dar de ce sa rămâi repetent? Chiar atât poți? In România e de rasul pământului sa repeți anul când nu se face mare lucru la clasa. Pune mâna și învața sa ți iei note de trecere și lasă prostiile. Ai nevoie de diploma de 12 clase in orice in ziua de azi.

| Anonima1qt910 explică (pentru anonim_4396):

Alo?! Cum îndrăznești să spui asa ceva?! De unde stii in primul rand ca era pentru mine? E pentru fratele meu este in clasa a 8 a si vrea sa dea la scoala profesională. Eu sunt in clasa a 11 a, nu mai vb daca nu stii despre ce este vorba! Doamne...