| Codrinela a întrebat:

Daca raman corigenta pe semestrul 1, mama primeste hartie acasa?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, primeste!
Dar cred ca va primii telefon intai, de la diriginta si daca nu raspunde, i se trimite scrisoare acasa.

| sierra1 a răspuns:

Da, școala ar trebui să trimita o inștiiințare

| anonimg a răspuns:

Nu o sa primeasca hartie, ci un par care o sa il rupa pe spinarea ta. laughing
Glumesc.
Nu stiu cu stau lucrurile. Dar mie nu imi plac parintii care fac sa se teama proprii lor copii de ei.
Datoria unui parinte este sa-si faca copilul sa inteleaga cat de importanta este scoala. Iar daca copilul mai da gres, acesta nu trebuie sa se inspaimante daca parintii vor afla.
Nu degeaba spun ca nu sunt putini nebuni care au devenit parinti. Ei stiu sa foloseasac doar frica; de dragoste nici macar nu au auzit. Toti oamenii pot deveni parinti; dar numai putini sunt si capabili sa ii creasca in dragoste.
Iar daca unii sunt prea preocupati cu munca si cu casa, atunci sa ramana doar cu acestea, si sa nu se intinda cu mai multe lucruri - cu copii de care nu se mai pot ocupa suficient.
Tu dar, cauta sa inveti; pentru ca viitorul tau, banii tai atarna de cat de mult inveti astazi la scoala.

| Dalmore a răspuns:

Da.

| ShadowLoleris a răspuns:

Nu se dă nicio hârtie când rămâi corigentă

| petruhid33471 a răspuns:

Nu dar cel mai probabil au să-ți sune părinții dacă cumva nu se prezintă la ședința următoare.

| Teo141423 a răspuns:

Nu.