| anonim_4396 a întrebat:

Daca s-ar trimite aceleasi surse de poluare de pe Pamant pe Marte, s-ar ajunge la incalzirea globala, Marte va avea atunci apa lichida si temperatura similara cu cea a Terrei?
Ma tot gandesc cum ar fi sa trimita cateva generatoare nucleare pentru curent si sa colonizeze cu aparatura de minat criptomonede, pe o retea privata stabilita acolo intre ASIC-uri. (si criptomonede facute la misto doar sa polueze si incalzeasca imprejurimile)

7 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Pe Marte se pare ca exista prea putin dioxid de carbon pentru a putea face terraformarea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred că nu înțelegi cum funcționează o criptomonedă rolling on the floor.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Cred ca nu intelegi tu cum se mineaza.

| teo530 a răspuns:

Si daca te trimitem pe tine si pe mata si pe tactu ce are?

| raz0000001 a răspuns:

Mie mi-a plăcut teoria cu un panou solar sau ceva de genul care sa reflecteze razele soarelui pa partea cu apa înghețată încât să o topească. Apoi atmosfera se "mărește", se ridică și temperatura.

| UnholySaint a răspuns:

Pai in primul rand centralele nucleare nu elimina gaze cu efect de sera, si tinad cont de celelalte prostii pe care le-ai scris cred ca mai degraba ne iei la misto.

| Milmaw a răspuns:

Cu ce mortii ma-tii te-a jignit baiatul de ii raspunzi asa?