| Florin458 a întrebat:

Daca sunt la o facultate ce dureaza 4 ani, iar primii 2 i-am facut la zi, iar urmatorii 2 vreau sa trec la fara frecventa, pe diploma ce scrie? Zi sau FR? Intreb asta deoarece o cunostinta a facut la FR si ii scrie acest lucru pe diploma.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In prezent nu exista invatamant la fara frecventa, similar este invatamant la distanta - ID.
Va scrie ca ai absolvit la ultima forma, respectiv la ID.
La o angajare conteaza foarte putin ce forma ai absolvit, conteaza mai mult nota de la licenta si cat de bine stapanesti profesia.

| Aihao19 a răspuns:

Va scrie FR.Dar nu conteaza asta, conteaza abilitatile si cunostintele pentru o profesie, meserie.

| alexfab33 a răspuns:

Vei fi semnat la invatamant la distanta