| NeverGonnaLetYouDown a întrebat:

Daca sunt la seral pot avea dreptul la carnet de elev stampilat de catre scoala? Am nevoie de carnet pentru a-mi face abonament la tren cu reducere( am impresia ca ii 50% reducerea si din moment ce nu lucrez ar fi numai bine ca mai raman ceva bani in buzunar). Acum nu sigur nici daca pot sa-mi fac abonament cu reducere fiind student la seral, voi ce credeti?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Mergi la secretariatul scolii /facultatii si cere-le carnet /legitimatie /adeverinta pentru reducere la transport.

| Liviu a răspuns:

Da poti, asa facusera si niste prieteni c ucare a mfacut seralu eu tongue si veneau cu trenu happy

| Denisa0954 a răspuns:

Iti trebuie legitimație de transport pentru reducere, nu carnetul. Si nu stiu daca se acordă pentru cei de la seral

| Elelei a răspuns (pentru Denisa0954):

E vorba de tren, nu de autobuzul local.

| Denisa0954 a răspuns (pentru Elelei):

Nu conteaza. Tot mijloc de transport este
Cu legitimația respectivă ai reducere la toate mijloacele de transport, nu numai autobuz

| Elelei a răspuns:

Daca esti elev la seral, se presupune ca lucrezi si ai un venit. Poti sa-ti faci un abonament obisnuit si tot vei avea o reducere substantiala fata de biletele cumparate zilnic.