| DorianGheorghe07 a întrebat:

Daca sunt la un liceu tehnic cu profil de turism si alimentatie este scoala profesionala?

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"sunt la un liceu tehnic...este scoala profesionala" - tu vrei să ne incui cu intrebarea asta?

| mihai69 a răspuns:

Depinde.
Dacă are și clase de profesională, poate ai nimerit acolo dacă nu ai avut medie pentru liceu.

| Catrice a răspuns:

Școala profesionala e numele fancy pentru școlile de arte si meserii (care așa se numreau cu ani in urma).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

rolling on the floor Sigur e tehnic nu-i economic profilul?
Nu stiu cum e acum, dar pe vremea mea se numeau cu SAM clasele. Si din cate am inteles eu, nu se mai face (de multi ani) scoala profesionala pentru cei de clasele 9 si 10. Cand am facut foile cu admiterea, clasele de sam erau la sfarsit, era lista separata. Iar dupa clasa a10a ii puneau sa aleaga daca sa ramana pe liceu sau sa treaca pe clasa de profesionala. Clase de profesionala se fac pe colegiu tehnic, economic, nu stiu daca si altele.

| Speranta12 a răspuns:

Nu. E liceu tehnic, atat.

| Speranta12 a răspuns:

Liceul tehnic e liceu, nu scoala profesionala.

| jaycezed a răspuns:

Din cate stiu eu nu, daca faci 4 ani sigur nu e