| inatorul a întrebat:

Daca sunt pe mecanica si vreau sa ma transfer la stiinte socciale la ce dau diferenta? Va rog frumos!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In domeniul mecanicii iti vei gasi un job in domeniu. In domeniul stiintelor sociale vei fi somer, cel mai probabil vei lucra in alte domenii, pe posturi de necalificat. Pe piata muncii si ingineri mecanici si electricieni.

| inatorul explică (pentru anonim_4396):

Si daca ma duc pe filologie? Sincer nu conteaza ce liceu termini conteaza sa ai bacul si mai mult conteaza facultatea pe care o faci nu profilul de la liceu

| inatorul explică (pentru anonim_4396):

Nu sunt la profesionala dau bac ca pe oricare alt profil numai ca nu invat nimic si mi-se pare o povara in plus fata daca as fi pe siinte ale naturi tot profil real