| AcelCinevaa a întrebat:

Dacă termin facultatea dar nu susțin examenul de licența, ce se întâmpla? Sunt in continuare absolvent? Voi obține o dovada a finalizării studiilor sau este necesară susținerea licenței?

4 răspunsuri:
| MMadalina a răspuns:

Absolvirea facultatii fara examenul de licenta are aceeasi semnificatie ca absolvirea liceului fara diploma de bac.

Bafta!

| Adry05 a răspuns:

Logic că nu-s e consideră terminate studiile dacă nu iei licența, altfel de ce ar fi alții proști să o mai dea?

| Violleta2022 a răspuns:

Nu se intampla nimic si nu obtii nimic, daca termini facultatea.
O faci pentru tine, ca de profesat fara licenta, nu poti profesa.

| ancaval a răspuns:

Primești diplomă de absolvire, la festivitate, dar nu aia de licență.
Licența e musai, dacă vrei să ai o meserie și să poți lucra în domeniu.
Dacă ai făcut facultatea doar așa, pentru tine, atunci nu ai nevoie de licență.