| SingleForOne a întrebat:

Daca termin facultatea de limbi straine, traducere si interpretare, imi permite sa aplic si la un job de profesor in acea limba straina?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Da, poți dar trebuie să faci modlul psihopedagogic în paralel.

3 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Nu cred. Traducerea si interpretarea inseamna altceva. Te poti angaja la o editura sa traduci carti sau la vreo televiziune sa faci subtitrari. Pentru profesori e alta ramura din cadrul aceleiasi facultati. Trebuie sa faci pedagogie etc.

| Adry05 a răspuns (pentru Gizăz):

Vorbești aiurea, se poate. E mai preferat limbi și literaturi într-adevăr dar poți profesa și cu asta cât timp ai modulul psihopedagogic

| Gizăz a răspuns (pentru Adry05):

De-aia am spus "nu cred" in loc de "nu, sigur".