| HemeraNyx a întrebat:

Dacă ți-ai trimis lucrarea de licență, dai examenul de licență, dar nu te prezinți să..prezinți lucrarea de licență în fața comisiei, ce se întâmplă? Ești notat cu nota minimă? Trebuie sa redai atât examenul cât și prezentarea licenței într-o altă sesiune? Sau ce? Vă rog să nu răspundeți cu presupusul. Doar dacă ați fost în situația aceasta sau cineva cunoscut sau dacă este vreun articol de lege care spune ceva despre asta. Mulțumesc anticipat.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ești picat, dai în toamnă

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă nu te prezinți la examen, nu iei examenul. Astfel nu ai licență.
Ori, te-ai inscris la examen cu o lucrare având un titlu. Neprezentarea ta la examen, anulează cererea ta. Ca să te înscrii din nou la altă sesiune de examen cu o lucrare având același titlu, nu poți, căci pe aceea ai supus-o deja unei comisii de examinare. Neprezentarea ta, nejustificată ( boală, forța majoră) dă notă proastă nu ție și lipsei tale, ci lucrării depuse. Astfel, va trebui să retragi lucrarea iar o nouă comisie va trebui să îți acorde permisiunea să prezinți vechea lucrare din nou. S-ar putea să îți aprobe sau nu. Nu există lege care să legifereze asta.
Comisia de profesori va decide cum crede ea de cuviință.

| Crackman a răspuns:

Esti picat daca nu te prezinți.
O iei de la capat cu examenul si altă sesiune cand se face